You are viewing this site as a guest. Please log in below or register to be able to post your comments and photos!
HRvarsity.com

Advanced Search for Guests
Forums Register Search Today's Posts Mark Forums Read
Home > Forums > FROM THE SPORTS STAFF > From the record book > Area outdoor track and field bests > Boys track and field > Field events
Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 04-26-2007, 04:34 PM
Lynn Burke's Avatar
Lynn Burke Lynn Burke is offline
Administrator
 

Join Date: Feb 2007
Posts: 370
Field events

UPDATED THROUGH 4/8/2014



Boys discus



TOP PERFORMANCES +


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
176-6 Jesse Moore, Ferguson 1977 Tom Black Volunteer Classic
175-4 Juan Blick, Windor 1993 Surry Co. Quadr meet
175-2 Jesse Moore, Ferguson 1977 Todd N. News City
173-5 Jesse Moore, Ferguson 1977 Cary Group AAA state
172-9 Kiser Lewis, Ferguson 1975 Todd Peninsula District
172-8 Jaymes Brooks, Denbigh 2007 Todd Peninsula District
172-2 Sheldon Johnson, Menc. 1981 Green Run Eastern Region
170-2 Juan Blick, Windsor 1993 VMI Group A state
170-2 Barry White, Warwick 1969 Lake Taylor Eastern Region
169-10 Jesse Moore, Ferguson 1977 Todd Peninsula Relays
168-9 Barry White, Warwick 1968 Cary Group 1-A state
168-6 1/2 Russell Mitchell, Mench. 1972 Magruder Montgomery Rel.
168-4 Robert Davis, N. News 1965 Cary Colonial Relays
168-3 Barry White, Warwick 1969 Cary Group I-A state
167-9 Jesse Moore, Ferguson 1977 Todd Peninsula District
167-8 3/4 Lionel Chattin, Denbigh 1980 Cary Colonial Relays
167-0 1/2 Robert Davis, N. News 1965 ODU Eastern District
166-9 Matt Eckstein, York 1989 JMU Group AA state
166-7 Jesse Moore, Ferguson 1976 Todd Group AAA state
166-5 1/2 Jimmy Bull, N. News 1964 ODU Eastern District
166-2 Kiser Lewis, Ferguson 1975 Todd N. News City
165.8 Jesse Moore, Ferguson 1977 Todd Eastern Region
165-11 Sheldon Johnson, Mench. 1981 Todd Group AAA state
165-10 Don Carroll, N. News 1960 Cary Group I state
165-8 Jimmy Bull, N. News 1964 Cary Tidewater
165-4 Earl Faison, Huntington 1957 P-G VIA state
164-5 1/2 Jimmy Bull, N. News 1964 Cary Group I-A state

PROGRESSION OF THE RECORD


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
85-10 1/2 Burford, W&M Academy 1914 Cary Tidewater Prep
96-05 Burford, W&M Academy 1916 Cary Tidewater Prep
104-3 Blurred name, N. News 1925 Cary Tidewater
108-11 Christianson, N. News 1925 Naval Base JCC
116-09 Brooks, West Point 1933 Lambeth Class C state
118-5 1/2 Miller, Hampton 1935 Norfolk Ac. Tidewater Track
122-9 1/4 Hudson Hawk, N. News 1944 Cary Tidewater
124-1 Jones, Huntington 1945 Hampton U. Eastern District
124-2 1/2 Hall, Phenix 1945 Hampton U. Eastern District
133-2 Jones, Huntington 1945 Va. State VIAL state
132-1 Davis, Huntington 1946 Va. State VIAL state
133-7 Hall, Phenix 1947 Hampton U. Eastern District
135-9 1/2 Hall, Phenix 1947 N.C. A&T CIAA
141-1 Arthur Gardiner, M. Whal. 1948 Lambeth Group II state
149-10 1/2 Hicks, Hampton 1950 Cary Group I state
142-0 1/2 Lloyd Hicks, Hampton 1950 Cary Group I state
143-00 Avant, Huntington 1954 Va. State VIAL state
146-09 Howard, Phenix 1954 Unknown Journal-Guide
147-00 Lowell Vaught, Warwick 1957 ODU Eastern District
161-03 Earl Faison, Huntington 1957 Norcom Journal-Guide
165-04 Earl Faison, Huntington 1957 P-G VIA state
165-10 Don Carroll, N. News 1960 Cary Group I state
166-5 1/2 Jimmy Bull, N. News 1964 ODU Eastern District
168-4 Robert Davis, N. News 1965 Cary Colonial Relays
168-9 Barry White, Warwick 1968 Cary Group 1-A state
170-2 Barry White, Warwick 1969 Lake Taylor Eastern Region
172-9 Kiser Lewis, Ferguson 1975 Todd Peninsula District
176-6 Jesse Moore, Ferguson 1977 Tom Black Volunteer Classic

Boys high jump



TOP PERFORMANCES +


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
7-3 Keith Moffatt, Menchville 2002 S-backers Group AAA state
7-1 Elgonda Hicks, Franklin 1991 JMU Group AA state
7-0 1/4 Charles Charity, Warwick 1986 Lannigan Group AAA state
7-0 Keith Moffatt, Menchville 2001 CNU Captain's Classic
7-0 Donald Wilson, Kecoughtan 1975 Lannigan Group AAA state
7-0 Keith Moffatt, Menchville 2002 Darling Peninsula Relays
7-0 Keith Moffatt, Menchville 2001 Todd Eastern Region
7-0 Charles Charity, Warwick 1986 Hampton U. Hampton Relays
6-11 3/4 Keith Moffatt, Menchville 2001 Dinwiddie Sou Trk Classic
6-11 Charles Charity, Warwick 1986 Towson St. Men’s Jr. TAC
6-11 Keith Moffatt, Menchville 2001 Franklin F. Penn Relays
6-11 Joe McGlone, Hampton 1981 Todd Peninsula Relays
6-10 1/4 Keith Moffatt, Menchville 2002 Franklin F. Penn Relays
6-10 Steve Sayles, Denbigh 1984 Todd Eastern Region
6-10 Chris Vest, Poquoson 1981 JMU Group AA state
6-10 Chris Vest, Poquoson 1981 Cary Region I
6-10 Chris Barnes, Denbigh 1980 Todd Peninsula District
6-10 James Wallace, Menchville 1980 Unknown Norfolk Relays
6-10 James Wallace, Menchville 1980 Lannigan Group AAA state
6-10 Donald Wilson, Kecoughtan 1975 Todd Peninsula Relays
6-10 Donald Wilson, Kecoughtan 1975 Franklin F. Penn Relays
6-10 Chris Vest, Poquoson 1981 York York County
6-10 Keith Moffatt, Menchville 2002 Dinwiddie Sou Trk Classic
6-10 Keith Moffatt, Menchville 2001 Todd Conn-Madden
6-10 Nathaniel Clopton, Denbigh 1997 Todd Eastern Region
6-10 Keith Moffatt, Menchville 2002 Todd Peninsula District
6-10 Elgonda Hicks, Franklin 1991 Smithfield Bay Rivers Dist.
Unconfirmed from Track and Field News
7-1 Charles Charity, Warwick 1986 Track & Field News list*
6-11 1/4 Dale Davis, Hampton 1978 Track & Field News list

PROGRESSION OF THE RECORD


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
5-8 Parrish, N. News 1925 Cary Tidewater
5-11 1/4 Jimmy West, N. News 1930 Lambeth Class A state
6-0 Benton Dodd, N. News 1935 Lambeth Class A state
6-0 Benton Dodd, N. News 1936 Cary Tidewater
6-1 3/5 Benton Dodd, N. News 1936 Lambeth Class A state
6-3 3/4 Mitchell, N. News 1949 Cary Tidewater
6-4 3/4 George Leonard, Warwick 1960 ODU Va. Pilot Relays
6-5 Sutton, Menchville 1972 Lannigan Group AAA state
6-7 Donald Wilson, Kecoughtan 1974 Cary Tidewater
6-8 Donald Wilson, Kecoughtan 1974 Lannigan Group AAA state
6-10 Donald Wilson, Kecoughtan 1975 Todd Peninsula Relays
6-10 Donald Wilson, Kecoughtan 1975 Franklin F. Penn Relays
7-0 Donald Wilson, Kecoughtan 1975 Lannigan Group AAA state
7-0 Charles Charity, Warwick 1986 Hampton U. Hampton Relays
7-0 1/4 Charles Charity, Warwick 1986 Lannigan Group AAA state
7-1 Elgonda Hicks, Franklin 1991 JMU Group AA state
7-3 Keith Moffatt, Menchville 2002 S-backers Group AAA state

Boys javelin



BEST PERFORMANCES +


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
180-11 Nelson Catlett, Hampton 1937 Cary Tidewater
177-9 Hudson Hawk, N. News 1945 ODU Eastern District
176-10 Nelson Catlett, Hampton 1938 Duke Duke Inv.
176-5 1/2 Bill Helmer, N. News 1935 Cary Tidewater
175-2 Hudson Hawk, N. News 1945 Cary Tidewater
174-10 Saunders Mitchell, Phenix 1948 Hampton U. CIAA
173-7 1/2 Bill Helmer, N. News 1935 Lambeth Tidewater
168-11 3/4 Mitchell, Phenix 1947 N.C. A&T CIAA
165-9 Edmonds, Hampton 1939 Duke Duke Inv.
162-8 Gaines, N. News 1934 Lambeth Class A state
162-6 Hudson Hawk, N. News 1944 Unknown Eastern District
162-2 Bill Helmer, N. News 1935 Norfolk Ac. Tidewater Carnival
162-0 Hudson Hawk, N. News 1944 Cary Tidewater
159-9 Mitchell, Phenix 1947 Hampton U. CIAA Open
157-3 Bill Helmer, N. News 1934 Norfolk Ac. Tidewater Carnival
157-3 Bill Helmer, N. News 1934 Cary Tidewater
155-4 Kelly, N. News 1941 Lambeth Class A state
155-0 Jimmy West, N. News 1930 Lambeth Class A state
151-3 1/4 Blair, Huntington 1946 Hampton U. CIAA
150-8 Kelly, N. News 1940 Lambeth Class A state
148-0 Dillard, Huntington 1948 Morgan St. CIAA Open
147-10 Mitchell, Phenix 1946 Hampton U. Eastern District
147-0 Mitchell, Phenix 1945 Hampton U. Eastern District
146-3 Parker, Huntington 1945 Va. State VIAL state
144-3 Hall, Phenix 1946 Hampton U. HI Institute Open



Boys long jump



TOP PERFORMANCES +


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
25-4 Chauncey Rogers, Den. 1997 Todd Group AAA state
25-0 Corey Vinston, Phoebus 2006 Todd Peninsula District
25-0 Carney Perkins, Ferg 1975 Lannigan Dogwood Relays
24-9 Dexter Faulk, Woodside 2000 Todd Eastern Region
24-9 Corey Vinston, Phoebus 2006 Todd Group AAA state
24-5 1/4 Dexter Faulk, Woodside 2000 Dinwiddie Sou Trk Classic
24-4 3/4 Chauncey Rogers, Mench 1995 Todd Peninsula District
24-4 1/2 Leroy Keyes, Carver 1964 Hampton U. Eastern District
24-4 Jackie Smith, Menchville 1972 Lannigan Group AAA state
24-3 Chauncey Rogers, Den 1997 Darling Peninsula District
24-2 Corey Vinston, Phoebus 2005 Todd Conn-Madden
24-2 James Bailey, Sussex C. 1997 CNU Region A
24-1 1/2 Carney Perkins, Ferg 1975 Todd Peninsula District
24-1 Chauncey Rogers, Den 1997 NSU Norfolk Relays
24-0 3/4 Nathanial Clopton, Den 1997 Todd Group AAA state
24-0 3/4 Doug Dickinson, NN 1969 Cary Group I-A state
24-0 Reggie Williams, Bethel 2008 Todd Group AAA state
23-11 1/4 Carney Perkins, Ferg 1975 Todd Eastern Region
23-11 1/2 Dexter Faulk, Woodside 2000 Todd Peninsula District
23-11 1/2 Dexter Faulk, Woodside 1999 Todd Eastern Region
23-10 3/4 James Guthrie, Carver 1962 Va. State VIA state
23-10 Corey Vinston, Phoebus 2005 Todd Eastern Region
23-10 Kerry Wooden, Warwick 1988 Todd Eastern Region
23-9 1/2 Doug Dickinson, N. News 1969 Fort Eustis Peninsula District
23-9 1/2 Tike Richmond, Kecough 1998 Todd Eastern Region
23-9 1/2 Jackie Smith, Menchville 1972 Tom Black So. Intersch
23-8 7/8 Benton Dodd, N. News 1936 Lambeth Class A state
Unconfirmed from Track and Field News
25-9 Chauncey Rogers, Den. 1997 Track & Field News list*
24-10 1/2 Chauncey Rogers, Den. 1997 Track & Field News list*

PROGRESSION OF THE RECORD


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
18-6 Howell, N. News 1923 Fairgrounds Tidewater Prep
20-9 William Webb, Hampton 1927 Cary Tidewater
21-3 1/2 Jimmy West, N. News 1928 Cary Tidewater
21-9 1/2 Spangler, N. News 1933 Lambeth Class A state
21-10 1/2 Benton Dodd, N. News 1936 Norfolk Ac. Tidewater Carnival
23-4 1/2 Benton Dodd, N. News 1936 Cary Tidewater
23-8 7/8 Benton Dodd, N. News 1936 Lambeth Class A state
23-10 3/4 James Guthrie, Carver 1962 Va. State VIA state
24-4 1/2 Leroy Keyes, Carver 1964 Hampton U. Eastern District
25-0 Carney Perkins, Ferguson 1975 Lannigan Dogwood Relays
25-4 Chauncey Rogers, Denbigh 1997 Todd Group AAA state

Boys pole vault



TOP PERFORMANCES +


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
15-1 Caleb Stuart, Lafayette 2005 JMU Group AA state
15-1 Tim Middleton, York 1988 Cary Colonial Relays
15-0 3/4 Gene Moore, Denbigh 1979 Todd Group AAA state
15-0 Bobby Wilson, Menchville 1995 Cary Colonial Relays
15-0 Clint Binder, Gloucester 1997 Todd Group AAA state
14-10 Thomas Batson, Tabb 2001 Todd Peninsula Relays
14-9 3/4 David Cutler, N. News 1967 Cary Tidewater Relays
14-9 Caleb Stuart, Lafayette 2005 Richmond Sou Trk Classic
14-9 Gene Moore, Denbigh 1978 Todd Peninsula District
14-9 Clint Binder, Gloucester 1997 Darling Peninsula District
14-8 Gene Moore, Denbigh 1979 Cary Tidewater
14-7 3/4 David Cutler, N. News 1965 ODU Eastern District
14-6 Zak Sisak, Gloucester 2009 Todd Eastern Region
14-6 Nick Durarte, Jamestown 2008 S’backers Milestat Gala
14-6 Matt Blair, Ferguson 1975 Lannigan Group AAA state
14-6 Gene Moore, Denbigh 1978 Richmond Group AAA state
14-6 Lynn Chisholm, Denbigh 1988 Todd Eastern Region
14-6 Bobby Wilson, Menchville 1995 Gloucester Gloucester Inv.
14-6 Clint Binder, Gloucester 1997 CNU Captain's Classic
14-6 Clint Binder, Gloucester 1997 Todd Eastern Region
14-6 David Cutler, N. News 1967 York Peninsula Relays
14-6 Thomas Batson, Tabb 2001 CNU Captain's Classic
14-6 David Cutler, N. News 1967 Franklin F. Penn Relays
14-5 1/4 David Cutler, N. News 1965 Cary Group 1-A state
14-4 1/4 John McCormick, N. News 1961 Cary Group I state
14-4 Gene Moore, Denbigh 1978 JMU Rotary Relays

PROGRESSION OF THE RECORD


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
9-8 Webb, Hampton 1925 Cary Tidewater
10-3 William Webb, Hampton 1925 Cary Tidewater
10-4 William Webb, Hampton 1926 Naval Base Tidewater Relay
10-6 Jimmy West, N. News 1930 Cary Tidewater
10-6 Jimmy West, N. News 1931 Cary Tidewater
10-6 Hudgins, Phenix 1935 Hampton U. CIAA
11-9 Jimmy Bartles, N. News 1939 Duke Duke Inv/
12-3 Jimmy Bartles, N. News 1940 College Park Maryland Intv.
12-5 Clarence Roberts, NN 1945 ODU Va. Pilot Relays
12-5 1/4 Moss Beecroft, N. News 1948 Lambeth Group I state
12-6 3/4 Don Long, N. News 1952 Cary Tidewater
12-10 1/2 Clarence Roberts, NN 1954 ODU Eastern District
12-11 1/4 John McCormick, N. News 1960 Cary Tidewater
13-1 John McCormick, N. News 1960 ODU Eastern District
13-4 1/4 John McCormick, N. News 1961 Cary Tidewater
13-7 John McCormick, N. News 1961 ODU Va. Pilot Relays
14-0 3/4 John McCormick, N. News 1961 ODU Eastern District
14-4 1/4 John McCormick, N. News 1961 Cary Group I state
14-7 3/4 David Cutler, N. News 1965 ODU Eastern District
14-9 3/4 David Cutler, N. News 1967 Cary Tidewater Relays
15-0 3/4 Gene Moore, Denbigh 1979 Todd Group AAA state
15-1 Tim Middleton, York 1988 Cary Colonial Relays
15-1 Caleb Stuart, Lafayette 2005 JMU Group AA state

Boys shot put



TOP PERFORMANCES (24)


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
59-6 1/2 Kiser Lewis, Ferguson 1975 Cary Colonial Relays
59-5 1/2 Doug Mayo, Warwick 1973 Lannigan Group AAA state
59-3 3/4q Barry White, Warwick 1969 Cary Group I-A state
58-11 3/4 Barry White, Warwick 1969 Lake Taylor Eastern Region
58-10 1/2 Ronald Lassiter, Laf. 1987 Todd Peninsula District
58-9 1/2 Nathaniel Adibi, Phoebus 1999 Dinwiddie Sou Trk Classic
58-9 Sheldon Johnson, Mench 1981 Green Run Eastern Region
58-8 1/2 Kenneth Ford, S’hampton 1989 JMU Group AA state
58-7 Doug Mayo, Warwick 1973 I. River AAA Relays
58-6 1/2 Nathaniel Adibi, Phoebus 1998 NSU Group AAA state
58-6 Doug Mayo, Warwick 1973 Cary Colonial Relays
58-6 Kiser Lewis, Ferguson 1975 Lannigan Dogwood Relays
58-5 3/4 Gene Hutchens, Warwick 1966 Cary Group 1-A state
58-4 Joe Wingo, N. News 1965 Cary Group 1-A state
58-2 Joe Taylor, Ferguson 1974 Lannigan Group AAA state
58-0 1/2 Joe Taylor, Ferguson 1974 Todd Peninsula District
57-7 1/2 Sheldon Johnson, Mench 1981 Todd Peninsula District
57-11 Barry White, Warwick 1969 Franklin F. Penn Relays
57-11 Ricky Carter, Sussex C. 1990 CNU Region A
57-10 Barry White, Warwick 1969 Cary Colonial Relays
57-10 Kiser Lewis, Ferguson 1975 Lannigan Group AAA state
57-9 1/2 Gene Hutchens, Warwick 1966 Fort Eustis Peninsula District
57-8 1/2 Robert Burrest, Mench 1972 Lannigan Group AAA state
57-8 Damon Burrest,Tabb 1990 Sussex C. Sussex Relays

PROGRESSION OF THE RECORD

DISTANCE NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
37-04 Todd, N. News 1920 Norfolk Norfolk YMCA
39-06 Todd, N. News 1923 Fairgrounds Tidewater Prep
45-05 Hull, Hampton 1928 Lambeth Class B state
51-04 1/2 Charles Hull, Hampton 1931 Lambeth Class B state
53-06 3/8 Hudson Hawk, N. News 1945 Navy Navy Plebe
54-06 Arthur Gardiner, M. Whal 1948 Lambeth Group II state
54-06 1/2 Earl Faison, Huntington 1957 Norcom Journal-Guide
55-04 3/4 Earl Faison, Huntington 1957 Morgan St. CIAA
55-06 Don Carroll, N. News 1959 Cary Group I state
56-00 1/2 Don Carroll, N. News 1960 ODU Eastern District
56-03 Joe Wingo, N. News 1965 Cary Colonial Relays
57-03 Joe Wingo, N. News 1965 ODU Eastern District
58-04 Joe Wingo, N. News 1965 Cary Group 1-A state
58-05 3/4 Gene Hutchens, Warwick 1966 Cary Group 1-A state
58-11 3/4 Barry White, Warwick 1969 Lake Taylor Eastern Region
59-03 3/4q Barry White, Warwick 1969 Cary Group I-A state
59-05 1/2 Doug Mayo, Warwick 1973 Lannigan Group AAA state
59-06 1/2 Kiser Lewis, Ferguson 1975 Cary Colonial Relays

Boys triple jump



TOP PERFORMANCES +


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
51-5 Aaron Worrell, Woodside 2013 Todd Group AAA state
51-2 1/4 Alonzo Moore, Phoebus 2001 S-backers Group AAA state
50-9 1/2 Aaron Worrell, Woodside 2013 N.C. A&T New Balance Natl’s
50-7 1/2 Joey Smith, Denbigh 1977 Tom Black Volunteer Classic
50-4 1/2 Al Toon, Menchville 1980 Todd Eastern Region
50-4 1/2 Al Toon, Menchville 1980 Todd Peninsula District
50-1 3/4 Al Toon, Menchville 1981 Myers Pk. Queen City
49-11 1/4 Alonzo Moore, Phoebus 2000 Dinwiddie Southern Tk Clsc
49-9 1/2 Alonzo Moore, Phoebus 2001 Todd Eastern Region
49-8 3/4 Keith Witherspoon, Hunt. 1971 Fort Eustis Peninsula District
49-5 3/4 Al Toon, Menchville 1981 Cary Colonial Relays
49-5 1/2 Aaron Worrell, Woodside 2013 Todd Eastern Region
49-4 1/2 Keith Witherspoon, Hunt. 1971 Cary Group AAA state
49-2 1/2 Joey Smith, Denbigh 1976 Todd Group AAA state
49-3 Corey Vinston, Phoebus 2006 Lakeland Suffolk Relays
48-8 3/4 Aaron Worrell, Woodside 2013 Franklin F. Penn Relays
48-5 3/4 Joey Smith, Denbigh 1976 Lannigan Dogwood Relays
48-3 1/2 Al Toon, Menchville 1980 Lannigan Group AAA state
48-11 1/2 Joey Smith, Denbigh 1977 Lannigan Dogwood Relays
48-11 1/4 Alonzo Moore, Phoebus 2001 N.C. State Adidas Nationals
48-10 Dale Scott, Menchville 1972 Lannigan Group AAA state
48-8 3/4 Aaron Worrell, Woodside 2013 Franklin F. Penn Relays
48-8 3/4 Joey Smith, Denbigh 1977 Cary Colonial Relays
48-8 1/2 Darryl Kelly, Denbigh 1969 Lake Taylor Eastern Region
48-8 Joey Smith, Denbigh 1977 Todd Peninsula Relays
48-7 1/4 Al Toon, Menchville 1981 Tom Black Volunteer Classic
48-7 Aaron Worrell, Woodside 2012 Todd Eastern Region
48-6 3/4 Doug Dickinson, N. News 1969 Cary Group I-A state
48-6 1/4 Doug Dickinson, N. News 1968 Cary Colonial Relays
Unconfirmed from Track and Field News
51-7 1/4 Alonzo Moore, Phoebus 2001 Track & Field News list*
51-5 3/4 Alonzo Moore, Phoebus 2001 Track & Field News list*
48-8 Doug Dickenson, N. News 1969 Track & Field News List

PROGRESSION OF THE RECORD


MARK NAME/SCHOOL DATE LOCATION EVENT
42-1 1/2 Kerry Jones, Ferguson 1965 Fort Eustis Peninsula Inv.
42-3 Harrup, Kecoughtan 1966 Fort Eustis Peninsula District
47-7 Doug Dickinson, N. News 1967 Cary Colonial Relays
48-6 1/4 Doug Dickinson, N. News 1968 Cary Colonial Relays
48-8 1/2 Darryl Kelly, Denbigh 1969 Lake Taylor Eastern Region
49-8 3/4 Keith Witherspoon, Hunti. 1971 Fort Eustis Peninsula District
50-7 1/2 Joey Smith, Denbigh 1977 Tom Black Volunteer Classic
51-2 1/4 Alonzo Moore, Phoebus 2001 S-backers Group AAA state
51-5 Aaron Worrell, Woodside 2013 Todd Group AAA state
__________________
HRvarsity administrator / lburke@dailypress.com
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Field events Lynn Burke Girls track and field 0 05-18-2007 11:15 AM


All times are GMT -4. The time now is 11:22 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.6.10
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.